Головне – не сумніватися, що такий помічник – річ справді корисна, зручна і справляється з прибиранням незрівнянно краще класичного пилососа. Всі, хто ставився до такого роботу скептично, після його придбання радикально поміняли свою думку. Як правильно вибрати робот пилосос відповідно до потреб і матеріальних можливостей – основне завдання, яке необхідно вирішити перед його покупкою. Для цього потрібно трохи розібратися в різновидах і специфікації таких пилососів.
Як вибрати робота-пилососа, з огляду на основні види
Такі пилососи діляться на три категорії.
- Для сухого прибирання (звичайний пилосос).
- Гібридний (для сухого та вологого прибирання).
- «Полотер» (тільки вологе прибирання, без функції пилососа).
У домашніх умовах застосовуються перші два варіанти. І за відгуками багатьох, самий звичайний робот-пилосос для сухого прибирання відмінно справляється зі своїми обов’язками, витягуючи пил з найбільш трудноступних місць. Після його роботи залишається тільки протерти підлогу вологою ганчіркою – й ідеальний порядок забезпечений. Гібридні моделі, звичайно, виграють за рахунок того, що позбавляють своїх власників від необхідності додаткового вологого прибирання, а й потребують додаткової уваги до свого функціоналу. Коштують вони теж на порядок дорожче, хоча різниця не настільки значна, як багато хто думає. Обидва види пристроїв гарні, тому при підборі моделі варто спиратися на:
- матеріальні можливості (дуже бюджетні варіанти теж існують, але купуючи їх, треба розуміти, що вони – це«зона ризику»);
- висоту корпусу, обсяг пилозбірника;
- кількість програм, ємність акумулятора, обсяг площі, що обслуговується;
- близькість обслуговуючих сервісів.
Як правильно вибрати робота-пилососа, виходячи з набору його функцій?
Кращому, як відомо, межі немає. Але навіть маючи в своєму розпорядженні певну суму на покупку пилососа, спиратися при виборі варто на індивідуальні показники приміщення, яке йому належить обслуговувати. Наприклад, великий обсяг пилозбірника – це відмінно, його рідше доведеться очищати. Але, в той же час, він додає вагу і розмір пилососу. А це може виявитися проблемою при збиранні під низькими ліжками. Звертати увагу потрібно і на висоту перешкод, які робот може самостійно подолати. Або наявність спеціальної турбощетки. Вона незамінна, якщо в будинку є килими, ковролін і, звичайно, домашні тварини. У магазині IRobot допоможуть розібратися у всьому різноманітті моделей і зрозуміти, як вибрати робот-пилосос максимально швидко і правильно для самих різних потреб.