Новини

Правила «дружби» з роботом-пилососом

Купуючи робота-помічника, більшість упевнена, що тепер проблема прибирання вирішена. Варто тільки розібратися з електронікою, навчитися вибирати програми налаштовувати і максимально використовувати всі корисні функції. Подібний прилад – розумна і не особливо вибаглива «робоча конячка». Але як будь-яка техніка, він любить догляд і уважне ставлення до себе. Тільки тоді термін його служби й якість прибирання будуть відповідати заявленим. І моменти, чому він став швидко розряджатися, висипати назад сміття, гірше справлятися з забрудненнями не стануть турбувати. Мало хто замислюється, наприклад, чи можна робот-пилосос весь час ставити на базу або краще залишити його в спокої після прибирання? А між тим, від цього моменту залежить тривалість і успішність служби акумулятора.

До розрядці пилососа потрібно ставитися уважно

Нещодавно існувала думка, що нове покоління акумуляторів не схильне до струсів, про тонкощі їх експлуатації або про моменти по типу, потрібно і чи можна робот-пилосос запускати кілька разів на день, замислюватися не варто. Насправді, завжди потрібно читати інструкцію. Там описані всі правила розрядки-зарядки, які залежать від виду акумулятора (як правило: нікель-метал-гібридний або літій-іонний) і від потужності двигуна. Важливі правила, яких необхідно дотримуватися.

  • Перший цикл разрядкі-зарядки повинен бути повним і як можна більш тривалим. Як би не хотілося випробувати роботу пилососа і поставити його на базу, робити цього не варто. Навіть коли індикатор показує повну зарядку, варто потримати його на базі ще як мінімум у два рази довше. Правило це може бути застосовано і до подальшої експлуатації та повністю відповідає на запитання, чи можна робота-пилососа весь час ставити на базу.
  • Для нікель-метал гібридних (NiMH) акумуляторів притаманний «ефект пам’яті». Його суть: потужність, яка виходить, відповідно і віддається. Говорячи простіше, якщо пилосос, зробивши коротке прибирання, не повністю розрядився, але був встановлений на базу, в подальшому його акумулятор буде «звикати» і до відповідної віддачі, втрачаючи свою ємність. Чи можна робота-пилососа запускати кілька разів на день? Звичайно, адже саме це допоможе відновити NiMH акумулятор.

Робот-пилосос: правила зберігання

Це питання потрібно контролювати. Якщо прилад довго не експлуатується, з нього варто витягти акумулятор і відправити на зберігання в прохолодне місце (холодильник – теж варіант, то в ньому присутня підвищена вологість). Сам же пилосос ні в якому разі не повинен довго перебувати під впливом сонячних променів, особливо, якщо має корпус чорного кольору.

Старше

Робот-пилосос – де купити і на що звернути увагу?

Новіші

iRobot серії i

Кошик
Увійти

Ще немає аккаунту?

Створити аккаунт
Категорії продуктів